Regresní terapie

Napsal Okult.bloger.cz (») 15. 12. 2010 v kategorii Magie,demonologie,duše a duši.., přečteno: 1143×
planety20a20mesice13.gif

Regresní terapie

Regresní terapie – obecně

Regresní terapie je metoda, která opravdu zbavuje potíží. Vychází z praxí ověřeného předpokladu, že konkrétní současný problém je spojen s paměťovým záznamem v minulosti prožitých traumat.

Pokud se nám na podvědomé úrovni oživí záznamy někdy v minulosti prožitého traumatu, pociťujeme fyzické a psychické účinky tohoto traumatu, ale nejsme si přitom vědomi odkud tyto potíže pochází. K oživení těchto záznamů může přitom dojít třeba, setkáme-li se s podobnými okolnostmi, jaké byly při prožití traumatu. Při pátrání po traumatech se dostáváme i do časových úseků mimo náš současný život, velmi pravděpodobně se jedná o naše minulé životy.

Léčebného účinku je při regresní terapii dosaženo pomocí opakovaného znovuprožití traumatu (traumat bývá často více). Dané trauma se pod vedením terapeuta opakovaně prochází a postupně dochází k odeznívání např. fyzické bolesti a psychických potíží.

Problémy spojené s traumatem díky regrestní terapii mizí.

Jak probíhá sezení při regresní terapie

V české republice a na slovensku je rozšířen postup regresní terapie zejména tak, jak jej učí Andrej Dragomirecký. Při použití jím šířeného postupu se při tzv. sezení (neboli auditu) nepoužívá hypnózy. Sezení probíhá při vědomí klienta, který si pod vedení terapeuta – auditora, většinou za zavřenýma očima, vybavuje různé zážitky. Cílem sezení je vyhledat a následně zpracovat traumatickou událost související s řešeným problémem (popř. celý řetězec traumatických událostí ). K ukončení sezení dochází po odeznění příznaků vztahujících se ke zpracovávanému traumatu. Jedno sezení trvá obvykle 2-4 hodiny. Klient si po sezení pamatuje jeho průběh a je schopen si uvědomit vše co se odehrávalo.

Jak si najít terapeuta na regresní terapii

Asi nejjistější způsob jak vyhledat vhodného terapeuta je doporučení blízké osoby, která terapeuta zná, či s ním má vlastní dobrou zkušenost. Pokud takové doporučení nemáte, můžete zkontaktovat Vámi vybraného terapeuta a probrat s ním průběh sezení, možnosti řešení Vašeho problému a ostatní věci týkající se auditu. Dejte na svou intuici a dojem z daného člověka. Terapeutů je celkem hodně. Někteří pracují velmi kvalitně, jiní méně.

Úskalí regresní terapie

Regresní terapie je velmi mocný nástroj. Má však také svá úskalí:

Nechtěná restimulace po absolvované regresní terapii

Tzn. že u klienta dojde po absolvovaném sezení na podvědomé úrovni k oživení dalšího traumatu ( jiného, než které bylo na sezení třeba úspěšně zpracováno).

Klient může pociťovat ještě horší psychické či fyzické potíže po regresní terapie

než s jakými přišel na sezení. V tomto případě nechť klient okamžitě kontaktuje terapeuta a domluví se na řešení dané situace. Terapeut by měl být ochoten co nejdříve klientovi pomoci – provést sezení a trauma zpracovat. Pokud není schopen pomoci terapeut, který prováděl sezení, nechť klient kontaktuje jiného ( zkušeného ) terapeuta. U zkušených terapeutů se tyto situace vyskytují v mnohem menší míře než u terapeutů nezkušených.

Dalším úskalím může být nedokončený audit. Jedná se o situaci kdy terapeut nedostatečně zpracuje dané trauma a ukončí sezení. U klienta nedošlo ještě zcela k odeznění účinků traumatické události a v tomto stavu odchází ze sezení. Následně pociťuje vliv daného traumatu v běžném životě. Zde je nutno sezení zopakovat a dané trauma zcela zpracovat.

O úskalích regresní terapie, která by však nebyla řešitelná, nevím.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

oni z IP 85.160.60.*** | 27.8.2011 12:27
toto je fakt pravdivý článek..přečtěte si to pozorněsmilesmile4


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a šest