Sex, vitalita i hubnutí: Všechno má guarana

Napsal Okult.bloger.cz (») 26. 9. 2010 v kategorii O lidech pro lidi.., přečteno: 1500×
g160046.gif

 

Sex, vitalita i hubnutí: Všechno má guarana


Gua-ra-na znamená v řeči amazonských indiánů "velký strom lesa". Z jeho semen lze získat prášek, který působí jako velice silný stimulant. Skvělé na něm je, že rovněž přispívá k hubnutí.

I když žijeme v relativní hojnosti a pohodlí, s únavou, stresem a vyčerpáním se potýkáme dnes a denně. Pomoc můžeme najít například u Indiánů ze středoamazonské oblasti Brazílie.

Tajemství pralesa

Tito Indiáni žijí podle nás v nelidských podmínkách uprostřed jedovatých bažin, plných hmyzu, a v neustálém boji s podvýživou. Přesto oplývají energií, čilostí i sexuální potencí až vysokého věku, a i ve stáří mají často pleť úplně bez vrásek. Čim to je?

Je za tím rostlina s přirozeným obsahem guaraninu, kofeinu a dalších energetických látek jako teobromin a teofylin, čímž zlepšuje koncentraci a bdělost, a potlačuje pocity únavy.

Tropická guarana neboli Paullinia cupana je liána dlouhá až 10 metrů a pochází z „největší lékárny světa“ z deštného pralesa Amazonie. Je pojmenována po indiánech kmene Guaraní, kteří její mletá semena po staletí užívali jako elixír dlouhého života.

Legenda o očích

Guaranu u nás dobře znají a užívají především studenti při zkouškovém období, řidiči na koncentraci na dlouhé cesty, manažeři na psychické vypětí a sportovci na fyzické výkony. Pomáhá i lidem na nočních směnách a unaveným vrací vitalitu.

Podle legendy kdysi zahubili zlí duchové malého indiánského hocha. Pohřební průvod procházel kolem místa, kde zemřel. Vtom blesk proťal nebe a zmizel v zemi hned vedle chlapcova těla. Jeho matka to vzala jako znamení Velkého ducha a na tomto místě zasadila do země oči svého syna. Brzy zde vyrostl keř, jehož semena se podobají očím. Kdo je sní, získá chlapcovo mládí a sílu.

Lepší než šálek kávy

Hlavní složka plodů, guaranin, se (hlavně svými účinky) podobá kofeinu. Oddaluje nástup únavy a zvyšuje vytrvalost. Energie přetrvá déle, než kdybyste si dali třeba kávu nebo kakao. Vstřebává se pozvolna zhruba 6-8 hodin.

Obsahuje také vitamin C, některé vitaminy skupiny B a velké množství stimulujících složek. Guarana je tak přirozeným zdrojem energie a vitality.

Také blahodárně působí proti bolestem a depresím, dokonce spaluje přebytečné tuky a odbourává příznaky kocoviny. Při dlouhodobém užívání má údajně omlazující účinky.

Zastaví věk i průjem

Pdporuje imunitní systém a regeneraci, povzbuzuje funkci mozku, zlepšuje soustředění a působí proti únavě a ospalosti. Dokáže také zklidnit bolesti při menstruaci a může být i účinným pomocníkem při boji s nadváhou a celulitidou.

Nalezneme v ní také velký obsah tříslovin. Indiáni s ní proto také léčili průjem a úplavici. Uplatní se tedy dobře i při poruchách trávení. Ani při dlouhodobém užívání nemá vedlejší účinky a není návyková.

Poptávka po guaraně stále stoupá. Přidává se do sirupů, limonád a různých stimulačních nápojů. K sehnání je i v prášku či tobolkách, v čisté podobě i s příměsí jiných plodů. Velmi oblíbená je v podobě hubnoucích tyčinek.

Gurana je přírodním prostředkem,. který dokáže povzbudit a dodat potřebnou energii. Působí i prý proti předčasnému stárnutí a jako mírné přírodní afrodiziakum.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a čtyři