Začínáme s Astrálním cestováním

Napsal Okult.bloger.cz (») 28. 5. 2010 v kategorii Astrální cestování a vše kolem, přečteno: 1702×
an-kote.gif

Začínáme s Astrálním cestováním

Tento miniaturní manuál je určen těm, jenž začínají s AC a rádi by se dozvěděli o možných zádrhelech, zdrženích a nebezpečích, které s sebou tato metoda duchovní práce nese. Je to z větší části kompilát z několika manuálů, knížek a článků. Část se věnuje zkušenostem, které jsem nashromáždila  za poslední čtyři měsíce cvičení, zkoušení a pokusů. Ke každé části jsem se snažila přiřadit několik cvičení, jež se osvědčila mě i jiným „cestovatelům“.  V případě námitek, komentářů a možných vylepšení jsem jedno ucho. 

Část první: Relaxace

Uvolňování je bez diskuse tou nejlehčí částí celé procedury. Jako u všeho i zde se může vyskytnout několik podstatných zádrhelů. Pro ty, kterým relaxace nečiní problémy je tato část pouhou zajímavostí. U relaxace jde především o to, uvolnit se natolik, že své tělo  jaksi přestanete vnímat, končetiny budou lehké a zároveň těžké. Ve stavu transu se k tomu připojuje i částečná až úplná paralýza a neschopnost čímkoliv fyzickým pohnout.

Končetiny: zřejmě nejjednodušší část těla k uvolnění.Mnoho autorů tvrdí: prostě je nechte ležet… No jo, ale v jaké poloze?! Mají být chodidla na šíři ramen od sebe, nebo u sebe? Co ruce, jak je složit? Podél těla? 10 cm od něj? Dlaněmi na stehna? Lehce pokrčit? Opravdu, s pažemi bývá někdy kříž. Mě se nejvíce osvědčila poloha s dlaněmi na svrchních částech stehen, přičemž lehlé pokrčení při této poloze vznikající zabraňuje přetažení svalů a dává možnost je lépe uvolnit. U nohou je to jednodušší. Stačí je ponechat v takové poloze, jak je libo. Ideální by bylo mít chodidla na šíři ramen od sebe. Jediný zatím objevený zádrhel se týká přeležení pat, které přibližně po 30 – 40 minutách spočívání na posteli začínají nepříjemně protestovat. Tento problém je možno řešit tím, že by se chodidla nacházela ve vzduchu mimo postel, nebo podložením lýtek polštářem, čímž dosáhneme stejného efektu.

Trup: To už je trochu tvrdší oříšek, ale dá se též v krátké době zvládnout. Lehké potíže vznikají u bederní lordózy (prohnutí páteře vpřed), kde se při polevení pozornosti bederní svaly opět napínají. Nutno je uvolňovat několikrát. Z další části trupu je to oblast solar plexu a horní část břicha. Při uvolňování se může stát, že se podvědomě bojíme a to zapříčiňuje produkci hormonu adrenalinu a zrychlený a zesílený tep. To pak břicho buší jako blázen a s tím se opravdu uvolňovat nedá… Řešením by bylo opakovat si neustále „jsem klidný,jsem klidný, jsem klidný…)

Hlava a krk: Z celého těla je hlava a zejména obličejové svaly nejnáročnější na uvolnění. Mimické svaly uvolníme nejlépe tím, že si jednotlivé svaly před relaxací zlehka namasírujeme. Pak už to jde lépe. Krční svaly jsou lehčí, jediným zárdhelem je jak si jazyk v ústech uložit tak, aby nedocházelo k neustálé produkci slin a následnému reflexu polykání. To se pak těžce vydobyté uvolnění rozpadne jako domeček z karet. Nejméně hodinu před relaxací nic nejezte ani moc nepijte. Na záchodě se člověk moc neuvolníJ.

Několik cvičení: První: je klasickou metodou dosažení relaxace. Zní asi takto: Sedněte si nebo lehněte a uvolňujte se. Začněte s chodidly – napnete je a uvolněte. Pokračujte lýtky, stehny, kyčlemi, břichem, hrudí, pažemi, krkem a tváři dokud celé vaše tělo není naprosto uvolněné. Zkoumejte je několik minut a ujistěte se, že vaše svaly zůstávají uvolněné.

Druhé: využívá kompletního několikrát opakovaného uvolnění. Lehněte si a chvíli si jen tak ležte. Po chvíli se vciťte do celého těla a během okamžiku ho naráz uvolněte. Tuto proceduru opakujte několikrát (3-5) a posléze dosáhnete kýženého stavu.

Třetí: Je jednoduchým relaxačním procesem s jedním velkým rizikem, a to že usnete. Večer se odeberte na lože a uvolněte se, jako by jste chtěli spát. Postupujte obdobně jako u prvního cvičení a pozorně sledujte co a jak. Když se to podaří, uvolníte se, když ne tak usneteJ.

Část druhá: Koncentrace

Koncentrace je druhým základním kamenem k úspěšnému „vycestování“. Pomocí rozličných mentálních cvičení lze uvolnění přímo urychlit a prohloubit a též si navodit stav transu. Zde tkví základní příčina neúspěchu 70 procent zájemců o AC, protože koncentrace vyžaduje pravidelná a vytrvalá cvičení po několik týdnů i měsíců než se dostaví skutečně použitelné výsledky. Někdy je cvičící sám zastaven zásahem „shůry“ (náhoda, nemoc, boží prozřetelnost, duchovní ochránce, dosaďte si dle libosti) a nemůže již v cvičeních pokračovat. Zdroje vyrušování se dělí na vnější a vnitřní. U vnějších činitelů jde o běžný denní provoz jako je hlasitá hudba z vedlejšího bytu, nepříjemný trabant venku, kopa třeťáků na houpačkách. Nejlépe se (AC) cvičí v noci, kdy jsou hluky minimalizovány (tak okolo třetí). U vnitřních činitelů jde v rovině fyzické o normální tělesný metabolismus a práce trávicího ústrojí (a jeho produktyJ). Občas si musíte odskočit (doporučuji provézt před cvičenímJ). U roviny nefyzické jde o povrchní myšlenky typu, co to je za hluk? Kdo to přišel? Tam někdo kecá, atd.

U koncentrace je hlavní naprosté soustředění a ukáznění myšlenek natolik, že vám už nebudou překážkou, ale posilou. Posléze je třeba se naučit své myšlenky naprosto eliminovat a soustředit se na pouhé pozorování. Do sféry koncentrace spadá i vizualizace (Imaginace, představivost a jiná synonyma) díky níž si dokážete naprosto přesně přestavit cokoliv, jako by to bylo skutečné. Forem „vizualizace“ je mnoho. Jde hlavně o vizualizaci vizuální, pocitovou (tíže, chlad, teplo, lehkost, atd.), sluchovou a případně i pachovou. Pro cvičení AC forma vizuální naprosto postačí. Toto vše je detailněji popsáno v první a druhé kapitole knihy od Františka Bardona-Brána k opravdovému zasvěcení. V této fázi jsem zakysnul i já, proto od této chvíle jsou následující řádky čerpány z dostupné literatury.

Cvičení: Jak odstranit povrchní myšlenky: Zvuky jsou nesmírně rozptylující, vyvolávají povrchní myšlenky. Zatroubení automobilu způsobí: "Kdo je to? Co se děje?" Otevření dveří vyvolá: "Kdo to přichází nebo odchází?" Povrchní mysl je stále velice zvědavá, co se kolem vás odehrává. Chce vědět vše a informovat vás o každé maličkosti, která ve vašem okolí proběhne. Bude vás nutit, abyste otevřeli oči, vstali a zjistili, co se děje. Nepodlehnete jejímu naléhání. Využijte těchto znepokojujících, pozornost vyžadujících myšlenek pro trénování. S učením, jak je zrušit a ignorovat, poroste vaše schopnost koncentrace. Zastavte tyto sužující drobné myšlenky hned v zárodku, dříve než stačí zakořenit a vyrůst v něco většího.

Například:

Z "Kdo je to? Co se děje?" se stane: "Kdo je......."

Z "Kdo to přichází nebo odchází?" se stane: "Kdo to př......."

S opakováním budou rozptylující myšlenky kratší a kratší, dokud

nezůstane: "Kd....?......?......." a "K....?............."

Až nakonec: "........?.......?...............?................."

Cvičení koncentrace: Upřený pohled do jednoho bodu: Vyberte si bod na zdi a upřeně na něj zírejte. Nesoustřeďte se na něj, pouze na něj klidně zírejte. Očistěte svou mysl od všech myšlenek a násilím ji udržujte prázdnou. Vší silou se během této činnosti soustřeďte na dýchání. Cítíte-li, že vás napadá nějaká myšlenka, utněte ji a nedomýšlejte ji do konce! Zůstaňte tak, jak dlouho jen vydržíte. Cvičte několikrát denně nebo ještě víc, pokud můžete.

Část třetí: Trans

Toto slovíčko je užíváno v mnoha přenesených i pevně daných významech. V učebnicích psychologie by byl trans definován jako stádium velmi hluboké hypnózy. U něj jakož i u několika jemu blížících se stavů je za hlavní příčinu uvažována hluboká relaxace a snížení mozkových vln pod hladinu 7MHz neboli do hladiny theta. Toto dělení dle frekvence je často užíváno, proto si je popíšeme podrobněji. Mozek je ten nejdokonalejší organický počítač na této planetě. Jakožto takový má si své hladiny fungování a ty se dělí dle následujícího dělení: 30-13 MHz je stav Beta. V něm se nacházíme po většinu našeho bdělého života a také konání. 13-8 MHz je stav Alfa. Je to stav prohloubeného učení, soustředění a též stav předcházející spánku. 7-4 MHz je stav Theta. To už je stav běžný pro trans a REM fázi spánku (zdají se nám sny). 4-1 MHz je stav Delta, který už je typický pro stavy velmi! hlubokého transu a spánku. Níže se nacházejí hladiny typické pro kómata a smrt.

Stručně řečeno lze trans vyjádřit slovy „tělo spí, mysl bdí“.  A je to právě tento stav, který nám umožňuje astrálně cestovat a dělat tisíc a jednu další skopičinu. Metod jak od stavu transu přejít k astrální projekci existuje mnoho a každý je vhodný pro omezený počet lidí. Prostě každému vyhovuje něco jiného. Několik metod lze nalézti u Marlitana (viz první stránka). Další způsob „exitu“ je užití imaginární šňůry. O tom pojednává Manuál od Roberta Bruceho. Běhá někde po netě a též se nachází na mém harddisku J.

Část čtvrtá: Alternativní cesty k AC

Lucidní sny: neboli „průzračné sny“. Toto je metoda či stav, kdy si člověk ve snu naprosto jasně uvědomí, že sní a od té chvíle může svou vůlí a fantasií onen snový svět měnit dle libosti. Zelená obloha, stromy rostoucí ve vteřině, duha v paneláku, cesta na Měsíc, ke Slunci a tisíc a jedna další skopičina je v takovém snu možná. Vše vypadá velmi reálně a mnohem lépe, než v normálním snu. Způsobů navození LD je opět mnoho a jsou celkem snadno na netu k nalezení. Například si můžete vypěstovat zvyk každou chvíli si zkontrolovat realitu (pokusit se létat, snažit se utrhnout si prst a další J). V případě, že se něco takového stane si můžete býti jisti, že jde o sen a začít ho dle své vůle měnit. Nebo se můžete pozorovat jak usínáte a v vychytat počátek snu. Jsou i další způsoby, ale pro názornost tyto úplně postačí.

Návykové látky: V poslední době se stále více objevuje snaha dostati se do „astrálu“ pomocí látek způsobujících změny vědomí. Je pravda, že když se jeden solidně zmastí, tak že se mu zdají všelijaké věci. Zda toto jedinci „cestují“, či nikoliv to nevím, ale existují snadno nalezitelné důkazy, že šamani celosvětově užívají v přírodě dostupných látek jako je šťáva  z určitého druhu kaktusu, houbičkyJ, ganjuJ atd. Důležité je vědět, kam až je možno zajít bez nebezpečí intoxikace či vzniku závislosti.

Holotropní dýchání: HD je metoda vyvinutá čekým psychologem MUDr. Stanislavem Grofem a jeho manželkou. Spočívá v navození změněného stavu vědomí přirozenou cestou  totiž dechem a rytmickou hudbou. Na sezení (ležení) HD si za asistence odborného instruktora lehnete  a začnete zhluboka a rytmicky dýchat. Do toho vám pustí nejprve pomalou a později rychlou rytmickou melodii a za stálého dýchání se u většiny „dýchajících“ dostaví stav změněného vědomí.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a sedm